Gadżety reklamowe - Fiori
Kubki reklamowe

Kubki reklamowe to jeden z najbardziej pożądanych gadżetów reklamowych.

Według badań TNS OBOP najbardziej pożądane gadżety reklamowe to... kubki reklamowe. Wyprzedziły elektronikę, maskotki czy słodycze. Używany jest codziennie, stoi na biurku w zasięgu wzroku i wywołuje przyjemne skojarzenia przekazu reklamowego ze smaczną zawartością. Duże pole nadruku czyni przekaz czytelnym i łatwo wpadającym w oko.

Kubek reklamowy tworzy i scala emocje. Jest ogniwem scalającym zmysły smaku, wzroku, węchu i dotyku. Sięgamy po niego, aby zaspokoić nasze potrzeby: pragnienia, ogrzania, przyjemności powiązanej z piciem kawy czy herbaty. W czasie picia ulubionych napojów w mózgu wydzielają się neuroprzekaźniki m.in. endorfina. Mózg tworzy też nowe połączenia neuronowe związane z tą przyjemnością. Są one tym silniejsze im częściej sięgamy po owe smakołyki. Kubek reklamowy z wyeksponowanym logo firmy wiąże pozytywne emocje związane z piciem z przekazem reklamowym. W ten sposób nadruk staje się częścią miłych wspomnień.

Przeciętny kubek reklamowy jest oglądany dziennie przez swojego własciciela przez 50 minut dziennie. To wielokrotnie dłużej od jakiejkolwiek reklamy telewizyjnej. Nic dziwnego, że taki przekaz zapada w pamięć o wiele bardziej.